Nasıl Kosgeb Kredisi Alabilirim?

Nasıl Kosgeb Kredisi Alabilirim?
Nasıl Kosgeb Kredisi Alabilirim?

Nasıl Kosgeb Kredisi Alabilirim? Günümüz çeşitli ihtiyaçlarından birisi borç ihtiyacıdır. Borç para almak isteyen bireyler belirli acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla istemektedirler. "Borç para nereden bulabilirim?" sorusu akla geldiğinde, borç para isteme sebeplerinden biri olan paranın acil bulunması gerekliliğiyle borç bulma imkânları kısıtlı insanlar daha çok bankalara başvurulmaktadır.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Nasıl Kosgeb Kredisi Alabilirim?

Borç Para Kim Verir?

Borç para verecek kurumsal firmalar bankalardır. Bankalar verdikleri geri ödemeli krediler ve kredi kartları ile bireyin para ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Aynı zamanda günümüzde nakit ihtiyacını karşılamak isteyen fakat bankaların kredi verme kriterinde bulunmayan bireyler borç para bulabilmek amacıyla belirli mağazalar üzerinden yapılacak olan alışverişler doğrultusunda belirli miktarlarda anlaşmalı banklar üzerinden krediler sağlanmaktadır. Kişi bankanın sağladığı kredi ile mağaza bünyesinde alışverişini yaparak satabileceği ürünleri alıp satarak borç parayı dolaylı yollardan da elde edebilmektedir.

Borç Para

”Borç para nereden bulabilirim ?”sorusunda akla kurumsal açıdan bankalar gelmektedir. Gündelik hayat çerçevesinde yüksek miktarlardaki borç paralar yakın çevre ya da tanıdıklar aracılığı ile bulunamamaktadır. Yüksek olmayan çevredeki tanıdık bireylerin maddi durumları çerçevesinde borç alınabilecek bireylerden de borç para talebinde bulunulabilmektedir. Borç para verme konusunda bazı bankalar gelir belgesi istemektedir. Bazı bankalar ise bireyin kredi notunu değerlendirerek direkt olarak krediyi borç para açısından bireye sunmaktadır.

Nasıl Kosgeb Kredisi Alabilirim? Borç paranın alınma amacına göre KOSGEB desteği de alınabilmektedir. Yeni bir sektöre yeni bir girişimci olarak girmek amaçlı borç para talebinde bulunuyorsanız KOSGEB üzerinden devlet desteği alabilirsiniz. Aynı şekilde bankalar üzerinde de bu tarz esnaf kredileri mevcut bulunmaktadır. Esnaf kredisi yanında kişinin borç para isteme sebebini öğrenen banka çeşitli kredi türleri ile bireyin isteğini en iyi şekilde karşılayacak krediyi sunabilmektedir. Borç para bulabilmenin bir dolaylı yolu da eşya alım satımıdır. Piyasada 2. el olarak da yüksek fiyatlardan satış yapılabilen ürünler cep telefonlarıdır.

Belirli firmalar üzerinden taksitli olarak alınan cep telefonu alınıp başka bir yere satılarak nakit borç ihtiyacını karşılamaya destek olabilmektedir. Borç para işlemleri arasında ise en tehlikeli yöntem tefeciden borç almaktadır. Belirli izinleri olmadan paraya sıkışan bireyler üzerinden borç para dağıtan kişiler borç paranın ödenmesi esnasında borçluya yüksek faiz yükleyebilmektedir. Aynı zamanda yasa dışı olması sebebiyle kanun dışı uygulamaları da borçluya yıkabilmektedir. Bu yüzden borç konusunda son olarak başvurulması gereken tek adres tefeciler olmaktadır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica