Ek Iş Ne Yapılabilir 2018

Ek Iş Ne Yapılabilir 2018
Ek Iş Ne Yapılabilir 2018

Ek İş Ne Yapılabilir? Artık ayın sonunu kıt kanaat idare ederek mi getirmeye başladınız? "Ek iş ne yapılabilir" diye düşünüyor ama işin içinden çıkamıyor musunuz? O zaman kolları sıvayıp ek iş için çeşitli fikirler alabilir ve işe başlayabilirsiniz. Günümüzde gelirler ve giderler maalesef birbirini karşılamadığı için çoğu kişide ek iş yapma arzusu oluşmaktadır. Fakat buna rağmen çoğu kişi ne yapacağına bir türlü karar verememektedir. Siz de kendinizi tanıyor ve yeteneklerinizi biliyorsanız ek iş fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Ek İş Ne Yapılabilir?

Hobiler İle Ek İş Yapmak

Hafta sonları ya da hafta içi vaktiniz olduğunda çayınızı kahvenizi alıp yaptığınız hobileri düşünün. Bir de o hobileri ek iş olarak yaptığınız zaman ek gelir imkanı yarattığınızı düşünün. Boyama, ahşap, el işleri gibi konular aslında sizin ilgi alanınıza mı giriyor? Bu iyi haber. Şimdi sıra onları, yaşam şartlarınız gereği ek iş olarak yapmaya geldi. Araştırmalarınız çerçevesinde göreceksiniz ki mesela örgü sadece kış günü için ideal bir fikir değil. Yaratıcılık denen mucize sayesinde örgüyü birçok yerde değerlendirebilirsiniz. Mesela renk renk paspaslar, bebek pusetleri yapabilir ve satabilirsiniz.

Büyük ilmekli örgülerden çeşitli renklerde battaniyeler, yatak örtüleri üretip satabilirsiniz. Hem bunlar çok fazla vaktinizi almayacak hem de yapım aşamasında fazla maliyetli olmayacaktır. Örgüde sadece yünü düşünmeyin, son zamanlarda penye ipler, taneli püsküllü birçok ipler çıkmıştır. Olay sadece yaratıcılığınızı geliştirmekte. Yaratıcılık yoksa düz örgüleri kim alsın ki? Zaten herkes az çok bir şeyler örebiliyor, önemli olan onu farklı hale getirmekte.

Eğer etamin, nakış, boncuk işi gibi yetenekleriniz varsa bunları farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Etamin işinden kırlent, takı, seccade, nevresim gibi birçok ürünü işleyebilirsiniz. Nakış zaten son zamanlarda her yere yakıştırılmaktadır. Boncuk işleri dekorasyon, çeyiz gibi pek çok alanda vazgeçilmez bir detaydır. Aslında herkesin bildiği ürünleri siz farklı formlara dönüştürerek satabilirsiniz. Ek iş ne yapılabilir sorusuna biraz cevap bulmuşsanız devam edelim.

İkinci El Alım Satım

Kulağa nasıl geliyor bilinmez ama sonucuna bakarsanız oldukça karlı bir iştir. Bugün pek çok kişi ikinci el alım satımını ek iş olarak değil asıl iş olarak yapmaktadır. Küçük çaplı başlayarak şimdilik ek gelir düşüncenize ulaşabilirsiniz değil mi? Yapılması gereken çeşitli uygulamalar aracılığıyla elinizde bulunan ve kullanılmayan ürünleri satışa çıkarmak. Herkesin evinde uzun zamandır kullanılmayan eşyalar yok mudur? Hepimiz bir şekilde biriktirme işlemi yaparız. Önce elinizdeki eşyaları satmak, sonra alım satımda kendinizi ilerletmek olacaktır. Sadece elinizde bulunan eşyalar ile acil ek iş fikrinize çözüm bulabilirsiniz


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica