Bankada Unutulan Param Var mı Nasıl Öğrenebilirim?

Bankada Unutulan Param Var mı Nasıl Öğrenebilirim?
Bankada Unutulan Param Var mı Nasıl Öğrenebilirim?

Bankada Unutulan Param Var mı Nasıl Öğrenebilirim? Modern dünyanın gelişimi ile birlikte insanlar nakit para kullanımını gittikçe azaltmaktadır. Onun yerine kredi kartı kullanımı süratle artmaktadır. Bu artışın getirmiş olduğu en büyük sorunlardan bir tanesi olan kredi kartları içerisinde ne kadar paranızın olduğunu unutma sürecidir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Bankada Unutulan Param Var mı Nasıl Öğrenebilirim?

Her yıl Türkiye Bankalar Birliğinin yapmış olduğu liste açıklamaları bu durumun ciddiyetini gözler önüne sermektedir. Zaman aşımına uğrayan ve büyük meblağlarda paralarını hesaplarında unutan insanların sayısı hiçte azımsanacak kadar değildir. Bir kaç sene öncesinde yapılan açıklamaya göre bankalarda unutulan para sayısı 94 milyon Türk lirası ya da muadili döviz cinsinden para zaman aşımına uğrayarak kişilerin elinden çıkmıştır. Ülkemizde mevcut ve geçerli olan Bankacılık Kanununa göre bankalarda unutulan ve zaman aşımına uğramış olan paraların gidim yeri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonudur.

Bankalarda Unutulan Para Nasıl Sorgulama Yolları

Demiş olduğumuz üzere modernizenin ürünü olan kredi kartı ve benzeri uygulamaları aynı Modern dünyanın sonucu olarak internet üzerinden takibi mümkündür. İnternet üzerinden birkaç işlem yapılarak hangi bankadan ne kadar paranızı unutmuş olduğunuzu öğrenebilirseniz ve öğrenmiş olduğunuz bu bilgi ile işlem yapmak hakkınız doğmuş olacaktır. Mevcut olan kanun gereği her yıl unutulan bu paraların ait olduğu kişiler resmi kurumların web siteleri aracılığı ile yayınlanmaktadır.

Tasarruf Mevduatı Sigorta fonu ve Türkiye Bankalar Birliğinin web sitelerinden bu listelere ulaşmak mümkündür. Her yıl belirli dönemlerde yayınlanan bu listeleri düzenli bir kontrol sonrasında unutmuş olduğunuz paraların miktarlarını sorgulayabilirsiniz. Bankada unutulan Para sorgulama işlemi nasıl yapılır? Sorusunun en açık bir şekilde cevaplamaya çalıştığımız bu yazımızda en mantıki sorgulama yolu budur. Bundan başka deneyecek olduğunuz yollar sizi yanlış bilgilendirme yoluna sokabilmektedir.

Unutulan Para Nasıl Geri Alınır?

Bankada Unutulan Param Var mı Nasıl Öğrenebilirim? Yayınlanmış olan listede kendi adınızı ve unutmuş olduğunuz para miktarını öğrendikten sonra para alma işlemini unutmuş olduğunuz bankaya başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Listelerde sadece kişisel bilgilerinizin yanı sıra unutmuş olduğunuz bankanın bilgilerinde bulunmaktadır. Öğrenmiş olduğunuz unutulan para miktarı ile ilgili bankanın iletişim numaraları yolu ile bankaya ulaşabilir. Gerekli belgelerin toplanması üzerine paranız kısa bir süreç zarfında şahsınıza iade edilmektedir


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica