Acil Para Veren Tefeciler

Acil Para Veren Tefeciler
Acil Para Veren Tefeciler

Acil Para Veren Tefeciler günümüzde çokça insanın nakit sıkıntısı çektiği veya bankalarla yaşadığı problemler neticesinde borç para bulamadığı görülmektedir. Tefecilik, boş bir senet karşılığında istenilen miktarlarda kolaylıkla para alınabilecek hayli tehlikeli kişilerdir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Acil Para Veren Tefeciler

Tefecilik, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 241. Maddesince bir suç olmasından ötürü, genellikle bu şahısların kimlikleri gizli ya da sahtedir. Doğrudan ya da dolaylı yollardan kredi kartı pos cihazlarından çekim ile verilen her türlü paranın suç olduğu bilinmektedir. Tefeciler, boş senetlere imza atmanızı sağlayarak, alınan paranın faiziyle birlikte ödenmemesi durumunda, istenilen meblağların yazılması ve çok daha büyük borçların altına girilmesi söz konusu olmaktadır. Karşı tarafa borç ödenmediği takdirde bu senetler direk olarak işleme girmektedir. Peki, bu kişiler kimdir? Acil Para Veren Tefeciler ne gibi zararlara sebep olabilmektedir?

Borç Para Veren Kişiler Kimlerdir?

Bu kişilerin belirtildiği üzere kimlikleri gizli olabileceğinden onlara hemen ulaşmak kolay olmamaktadır. Ziyaretçi çekebilme adına oluşturulan sahte sitelerinden geçersiz kazanç elde etme işleri bulundurmaktadırlar.

Bunun yanı sıra asla akıldan çıkmaması gereken şeyin kimsenin haybeye birilerine karşılıksız para vermeyeceği olmalıdır. Ne sebeple olursa olsun bu kişilerden borç almanın kesinlikle akıl karı bir iş olmadığı aşikardır. İkamet edilen il ya da ilçede mutlaka ulaşabilinir tefeciler olacaktır ama anlık sıkıntı ya da problemleri çözebilecek olan bu para alışverişinin daha ciddi ve büyük sıkıntılar doğuracağı bilinmelidir. Problem yaşamamanın neredeyse imkansız olduğu bu kişilerden uzak durulması en doğrusu olacaktır.

Ne Yapılmalıdır?

Acil Para Veren Tefeciler için ne yapılmalıdır? Nakit ihtiyacı bulunan kişi ve kuruluş ile nakit ihtiyacını temin eden kişinin arasında mutlaka belli bir ödeme periyodu bulunması gerekmektedir. Bankalardan alınan para ile ödemenin arasında bulunan dönemsel periyotlar tıpkı senetle borç alımı ve geri ödemesi şekline olmaktadır. Herhangi bir kuruluşa başvurmadan tüzel kişilerden senetle ve özellikle boş bir senede atılan imza ile borç para almanın mantıklı olmadığı bilinmelidir. Acil Para Veren Tefeciler borç verilen paralar karşılığında ailenin ve borçlunun hayatını tehdit edebilir, maddi ve hayati riskler ile karşılaşılabilir. Bunun aksine düşük kredi notu olan ve kredi veren bankalardan borç alınması daha güvenli bir yöntemdir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica